دیجی دو
فهرست مطالب
blank
زمان مطالعه : ۲ دقیقه

برخی از شایعات خبر از طراحی جدید گلکسی اس ۲۲ می‌دهند. بر اساس برخی اخبار شایعه، گویا سری گلکسی اس ۲۲ از نظر طراحی نسبت به سری قبلی، پیشرفت جزئی کرده است. همچنین بیان شده که گلکسی اس ۲۲ معمولی کوچکترین مدل گلکسی اس از سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

در هفته گذشته بود که رویداد گلکسی آنپکد ۲۰۲۱ سامسونگ برگزار شد. سامسونگ در این رویداد از محصولات جدید خود به نام گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ رو نمایی کرد. اما پس از معرفی این محصولات باید نگاه‎ کاربران خود را به محصول جدید دیگری جلب می‌کرد. به همین دلیل محصول بعدی خود را به نام گلکسی اس ۲۲ معرفی کرد. همه نگاه‌ها امروز بر روی این محصول جدید که پرچمدار سری گلکسی خواهد بود، معطوف گردیده است.

اخبار و شایعات بسیار زیادی از سری گلکسی اس ۲۲ منتشر گردیده است. اما آخرین اخبار شایع را Ice Universe منتشر کرده . این خبرگذاری درباره مشخصات سخت افزاری سه مدل گلکسی اس ۲۲ صحبت کرده است. Ice Universe بیان نموده است که سامسونگ سری جدید اس ۲۲ به نسبت سری گلکسی اس ۲۱ از نظر طراحی، پیشرفت جزئی کرده است. به استنباد از گزارش جی اس ام آرنا، گویی گلکسی اس ۲۲ معمولی دارای صفحه نمایش ۶.۰۱ است. اما گلکسی اس ۲۲ پلاس و گلکسی اس ۲۲ اولترا دارای نمایشگر ۶.۵۵ و ۶.۸۱ اینچی هستند.

اما نرخ تازه سازی هر سه مدل به یک اندازه است و برابر با ۱۲۰ هرتز است. اما فقط یکی از این مدل‌ها که گلکسی اس ۲۲ اولترا است دارای وضوع تصویر OHD+ و پنل LTPO اکسید پلی کریستال دما پایین است. این پنل امکان تغییر نرخ تازه سازی پویا را برای دستگاه فرآهم می‌کند. همچنین یکی دیگر از مزیت‌های آن افزایش طول عمر باتری است. اگر شایعات و اخبار موجود درباره این گوشی جدید سامسونگ درست باشد در نتیجه از سال ۲۰۱۹، گلکسی اس ۲۲ معمولی کوچکترین گوشی سامسونگ خواهد بود. این گوشی کوچک جدید می‌تواند رقیب سرسختی برای آیفون ۱۲ مینی باشد.

گویا گلکسی اس ۲۲ و گلکسی اس ۲۲ پلاس مجهز به حسگر اصلی جدید ۵۰ مگاپیکسلی ۱.۵۵/۱  اینچ همراه با لنز تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی با زوم اپیتکال ۳ برابر و دوربین فوق عریض ۱۲ مگاپیکسلی باشد. برخی شایعات دیگر خبر از دوربین اصلی ۱۰۸ مگاپیکسلی در گلکسی اس ۲۲ اولترا را می‌دهند.

ظرفیت باتری در مدل گلکسی اس ۲۲ و اس ۲۲ پلاس به نسبت نسخه های قدیمی تر کاهش پیدا کرده است. ظرفیت باتری گلکسی اس ۲۲ و اس ۲۲ پلاس به ترتیب برابر با ۳۸۰۰ و ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت خواهد بود. اما این در حالی است که ظرفیت باتری در گلکسی اس ۲۲ اولتر متفاوت تر است. ظرفیت باتری در مدل اس ۲۲ اولترا برابر با ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعت خواهد بود. هنوز مشخص نیست که آیا این مدل‌های جدید از فناوری شارژ سریع بهره می‌برند یا خیر. بر اساس آخرین خبر منتشر شده از Fron Tron با وجود تولید پایین تراشه ی اگزینوس ۲۲۰۰، گویا سامسونگ در مدل اس ۲۲ گلکسی از تراشه اسنپدراگون ۸۹۸ بهره بگیرد.

منبع: gsmarena