دیجی دو
فهرست مطالب
blank
زمان مطالعه : ۱ دقیقه

طبق گزارشات منتشر شده از سام موبایل؛ شرکت سامسونگ S Pen  پرو را با نوک ۰.۷ میلی متری به قابلیت اتصال بلوتوث مجهز کرده است. در ادامه خبر با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

همانطور که مطلع هستید S Pen  یکی از لوازم جانبی اختیاری محسوب می شود؛ پیشتر از این یعنی زمانی که شرکت سامسونگ در حال تولید گوشی هوشمند گلکسی S 21 اولترا بود خبر هایی راجع به تولید S Pen پرو منتشر شده بود. در آن زمان اس پن موجود در گلکسی اس ۲۱ اولترا از اتصال بلوتوثی کم مصرف برخوردار نبود و حتی در قیاس با اس پن گلکسی نوت ۲۰ اولترا هم ضعیف تر به نظر می رسید. همان موقع بود که سامسونگ اعلام کرد در حال تولید S Pen پرو است که از نظر ظاهری بزرگتر از S Pen و دارای اتصال بلوتوث نیز می باشد هر چند که آن زمان اطلاعات بیشتری در رابطه با این قلم دیجیتالی فاش نکرد اما اکنون یک سری از مشخصات آن فاش شده است که در ادامه به بیان آن می پردازیم.

یک منبع موثق بیان کرده است که نوک اس پن پرو ۰.۷  میلی متر است این در حالی است که کره ای ها سعی داشته اند سطوح حساسیت فشاری را به ۴.۰۹۶  برساند؛ ضمن اینکه این قلم دیجیتال را می توان در گوشی تاشو گلکسی زد فولد ۳ بدون ایجاد هیچ گونه آسیبی به نمایشگر استفاده کرد.  از دیگر مشخصات این قلم می توان به دارا بودن درگاه USB Type-c اشاره کرد که برای شارژ می توان از آن کمک گرفت؛ ویژگی دیگر این قلم مخصوص این است که می تواند آن را به صورت مغناطیسی به قاب برخی از محصولات مانند گلکسی تب S7 متصل کرد. طبق نقل قول های زیادی که وجود دارد، مدیران شرکت سامسونگ قیمت S Pen  پرو را در انگلستان ۷۰ پوند اعلام کرده اند.

پیشتر از این خبری در رابطه با تولید قلم دیجیتال مخصوص گوشی گلکسی زد فولد ۳ منتشر شد اما سامسونگ هیچ اطلاعاتی در مورد آن منتشر نکرد و تفاوت های آن با اس پن پرو مشخص نیست. البته که زمان زیادی به رونمایی سامسونگ از دو دستگاه گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ باقی نمانده است و تا ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ اطلاعات دقیق راجع به هر دو مدل اس پن بدست خواهیم آورد. این خبر نیز فاش شده است که سامسونگ در سال ۲۰۲۲ قصد تولید گوشی جدید با قابلیت پشتیبانی از اس پن را ندارد و علاقه مندان به استفاده از قلم دیجیتال می توانند از مدل های قبلی سامسونگ بهرمند شوند.

منبع: sammobile