دیجی دو
فهرست مطالب
blank
زمان مطالعه : ۲ دقیقه

معرفی گلکسی نوت ۲۰ پلاس

وقتی همه چشم به راه یک تکنولوژی جدید هستند بی ­شک هر اخباری حکم منبع اطلاعاتی موثق را پیدا خواهد کرد. چیزی از ورود گلکسی اس ۲۰ نگذشته بود که در عین ناباوری و احتمال تعویق رو نمایی از مدل جدید سامسونگ به علت پدیده پاندمیک کرونا خبر های مختلفی از رونمایی برادر تازه متولد شده خانواده سری نوت به گوش رسید. حال دیگر مهم نیست جهان در چه شرایطی به سر می برد. قطعا این خبر برای تمام عاشقان تکنولوژی در این وانفسا خبری امید بخش خواهد بود.

آنچه از این تکنولوژی نوظهور به گوش رسیده است، باتری ۴۵۰۰ آمپری و دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی آن است. این دو خبر فاش شده از این سری گوشی­های سامسونگ به عنوان اخبار قالب دست به دست می شوند، این در حالی است که دوستداران این گوشی در انتظار باتری ۵۰۰۰ آمپری برای این مهمان ناخوانده بودند.

blank

یک باتری قدرتمند

در باتری تعبیه شده در گلکسی نوت ۲۰ پلاس با توجه به ارزیابی های صورت گرفته؛ اگر از رفرش ریت ۱۲۰ هرتز استفاده شده باشد، می توان انتظار دوام ۸۷ ساعته باتری را داشت، اما بهره گیری از رفرش ریت ۶۰ هرتز دوام ۹۸ ساعته باتری را به همراه خواهد داشت.

زمزمه های شیرین درباره دوربین حیرت انگیز این سری از گوشی های نوت سامسونگ موجب شده کاربران بسیاری مشتاقانه منتظر رونمایی از این گوشی منحصر به فرد باشند. گزارش­ ها حاکی از آن است که دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی گلکسی نوت ۲۰ به مانند گوشی­ ها اس ۲۰ و اس ۲۰ پلاس از دوریبن تله ­فوتو ۶۴ مگاپیکسلی برخوردار خواهد بود. البته که هنوز بهره گیری از سنسور بهبود یافته در این دوربین خبری در دست نیست و این نیز مشخص نیست که آیا قرار است سنسور این دوربین شگفت انگیز از تکنولوژی قبلی برخوردار باشد و یا قرار است شگفتانه دیگری را برای دارندگان آن عرضه کند.

شاید تا به اینجا این سوال در ذهن­تان مطرح شود که چرا باید با وجود این میزان تشابه در اس ۲۰ و نوت ۲۰ پلاس گزینه دوم را انتخاب کنید؟

چرا گلکسی نوت ۲۰ پلاس؟

در پاسخ باید بیان کنیم گرچه این دو گوشی به میزان بسیاری تشابه تکنولوژی با یکدیگر دارند؛ اما آنچه آن دو را از یکدیگر متمایز می کند، تغییرات کوچک اما محسوس هست. یکی از این تغییرات حافظه داخلی گوشی نوت ۲۰ پلاس است. چندی نیست که برادران پرچمدار گوشی­ های سامسونگ با ادعای حافظه ۵۱۲ گیگابایتی ۳.۱ eUFS  در بازار جهانی معرفی شدند. این در حالی بود که اس ۲۰ اولترا ۵ جی دارای استاندارد ۳.۰ eUFS بود، اما گوشی گلکسی نوت ۲۰ پلاس توانست از حافظه ۵۱۲ گیابایتی ۳.۱ eUFS پرده برداری کند. تفاوت در این جاست که با این تکنولوژی به روز شده انتقال داده تنها در ۱ و نیم دقیقه امکانپذیر خواهد بود، در صورتی که با تکنولوزی پیشین بیش از ۴ دقیقه زمان لازم بود تا داده ها انتقال یابند.

شاید تا به این لحظه خبر­هایی درباره عرضه این گوشی هوشمند با حافظه ۱۲۸ گیگابایتی شنیده باشید، اما این احتمال بعید به نظر می رسد، چراکه مدل پیشین این خانواده یعنی نوت ۱۰ پلاس با حافظه ۲۵۶ مگابایت راهی بازار جهانی شد. به یاد داشته باشید گنجاندن این ویژگی ها در یک گوشی مستلزم دریافت مبلغی بالا نیز خواهد بود، بنابراین ساسونگ به علت قرار دادن اینترنت G5 و آن دوربین ابرقدرت باید مراقب قیمت تمام شده این مدل خود نیز باشد.