دیجی دو
فهرست مطالب
نسل سوم گوشی آیفون SE
زمان مطالعه : ۱ دقیقه

کمپانی اپل در سراسر جهان طرف‌داران خاص خود را دارد که منتظر رونمایی‌های جدید از این کمپانی هستند. مدتی است که خبرهای مربوط به آیفون SE 3 و  ۵ iPad Air در حال گسترش است و حالا طبق گزارش جدیدی که منتشر شده است، گوشی جدید اپل یعنی آیفون SE 3 و آیپد ایر ۵ وارد فاز تولید شده‌اند. طبق این شایعاتی که منتشر شده است اپل در تاریخ ۸ مارس (۱۷ اسفند) از نسل سوم آیفون SE رونمایی می‌کند. نسل قبلی در آوریل ۲۰۲۰ معرفی شده بود و حالا تقریبا پس از دو سال شاهد رونمایی نسل جدید این گوشی‌ها خواهیم بود.

علاوه بر آیفون SE، در رویداد مارس اپل انتظار رونمایی از آیپد ایر ۵ را نیز داریم. نسل قبلی این تبلت اواخر ۲۰۲۰ عرضه شده بود. در واقع اگر اخبار مربوط به عرضه گوشی جدید اپل در ماه آینده صحت داشته باشد، تولید انبوه آنها باید از حالا شروع شده باشد. البته طبق گزارشی که یک وب‌سایت ژاپنی به نام «Mac Otakara» منتشر کرده است، این محصولات وارد فاز تولید شده‌اند.

گوشی SE 3

گوشی SE 3

مشخصات آیفون SE 3

طراحی آیفون  SE 3 مشابه نسل دوم این سری از گوشی‌های هوشمند آیفون است و جنس پنل پشتی آن شیشه‌ای است. در مورد مشخصات دیگر این گوشی باید بگوییم که نسل سوم آیفون  SE از شارژ بی‌سیم Qi پشتیبانی می‌کند. همین موضوع را وجه تمایز این گوشی با سری آیفون ۱۲ و ۱۳ در نظر می‌گیریم. شاید بتوانیم تراشه را مهم‌ترین بخش گوشی‌های هوشمند در نظر بگیریم که به‌عنوان قلب تپنده گوشی فعالیت می‌کند. تراشه‌ای که آیفون SE 3 از آن قدرت می‌گیرد A15 Bionic است یعنی همان تراشه‌ای که در گوشی سری آیفون ۱۳ نیز از آن استفاده شده است. به‌عنوان نکته آخر باید بگوییم که گوشی آیفون SE نسل سوم از شبکه G5 نیز پشتیبانی می‌کند. اگر این شایعات و اخبار صحت داشته باشد به‌زودی شاهد دو محصول جدید از اپل خواهیم بود.