دیجی دو
فهرست مطالب
blank
زمان مطالعه : ۱ دقیقه

تعطیلی فروشگاه های ماکروسافت در سراسر جهان

گرچه انتظار می رفت که کمپانی ماکروسافت دیر یا زود دست به چنین اقدامی زند، اما هیچکس تصورش را نمی کرد که این اتفاق به این زودی بیفتد. در پی این خبر شرکت ماکروسافت اعلام کرده قصد دارد فروشگاه های فیزیکی ( حضوری ) خود را در سراسر آمریکا و همچنین در کشور های دیگر تعطیل کند. این خبر که شب گذشته از این کمپانی اعلام شد، بر این مبنی بوده است که چهار فروشگاه از چندین فروشگاه باز خواهند ماند تا امکان مراجعه برای کار با محصولات ماکروسافت وجود داشته باشد، اما دیگر مراکز فروش امکان فروش محصولات را نخواهند داشت.

تصور می شد این اقدام بر اثر شیوع ویروس کرونا چندی بعد اتفاق افتد اما بیانیه غیر منتظره از این شرکت تمام فرضیه ها را باطل کرد. چراکه با وجود ادعای این شرکت از رونمایی کنسول ایکس باکس در سال آینده، امکان تعطیلی فروشگاه ها دور از ذهن بود، اما گویا کرونا ویروس باعث جلو افتادن این تاریخ شده است.

بنابراین راه دستیابی به محصولات ماکروسافت به شکل سفارش دیجیتالی خواهد بود. در واقع این کمپانی با تصمیم فعلی چاره ای جز تمرکز بر فروشگاه آنلاین نخواهد داشت. با این وجود انتظار می رود که محصولات تولید شده در این کمپانی در تاریخ عرضه خود دچار تعلل شوند. بنابراین محصول جدید ” سرفیس نئو ” با تاخیر روانه بازار خواهد شد.

این شرکت که با هدف همکاری برای مهار کرونا ویروس به این اقدام دست زده است، با وجود بازگشایی اغلب مراکز فروشگاهی حتی یک فروشگاه خود را باز نکرده.

ماکروسافت

تاثیر اقدام تازه ماکروسافت بر نیرو های این شرکت

همانطور که می دانید ماکروسافت یکی از مهمترین و بزرگترین شرکت های جهان به حساب می آید. از این رو تعطیلی مراکز فروش به معنای بیکار شدن بسیاری از نیروی کار آن خواهد بود. اما ماکروسافت اعلام کرده است که در آپریل امسال که پاندمی ویروس کرونا به وجود آمد با تمامی نیروی کار خود به شکل دور کاری ارتباط برقرار کرده و از پرداخت هزینه ها و درآمد آن ها فروگذار نکرده است. ماکروسافت در پی این تصمیم نیز بیان کرده پس از تعطیلی این فروشگاه ها همچنان ارتباط با نیرو های کار همچنان ادامه خواهد داشت.

گفتنی است که فروشگاه های این شرکت نماینده محصولت سورفس، ایکس باکس و چند برند معتبر دیگر نیز بوده است که در آن رویداد های بزرگی رقم می خورده و همچنین برخی خدمات پس از فروش نیز به مشتریان ارائه می شده. باید دید این کمپای پس تعطیلی مراکز فروش خود برای این موارد چه تصمیمی خواهد گرفت.