دیجی دو
فهرست مطالب
blank
زمان مطالعه : ۱ دقیقه

برند قدیمی نوکیا با وجود حرکت آهسته ای که در پیش گرفته است هراز چندگاهی از  نمونه های میانرده  خود رونمایی می کند تا مخاطبان خود را در بازار گوشی های هوشمند حفظ کند. چندی پیش این شرکت از مدل ها X20 و X10 رونمایی کرد. این گوشی ها در واقع بیانگر رونمایی از سری جدید X این کمپانی بودند. اما در حال حاضر خبرها حاکی از تولید مدل دیگری از این خانواده است که نوکیا XR20 نام دارد. گفتنی است که این اسمارتفون از تراشه اسنپدراگون ۴۸۰ بهره مند است. با توجه به حضور اسنپدراگون ۸۸۸ چنین پردازنده ای می تواند نشان دهنده این باشد که این کمپانی مجدد از یک میانرده خوش قیمت رونمایی خواهد کرد.

به گزارش وب‌سایت ۹۱Mobiles، این چیپست همان تراشه ای است که پیش تر در اعضای سابق دیده شده است. این موبایل هوشمند از اندروید ۱۱ و ۴ گیگابایت بهره مند است. با این حال پیش بینی می شود که این دستگاه در حافظه های رم متفاوتی عرضه شود.

ناگفته نماند که نوکیا XR20 با اسنپدراگون ۴۸۰ در آزمون‌های تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای به‌ترتیب از امتیازهای ۵۰۹ و ۱۴۵۵ برخوردار بوده است که به لطف این پردازنده نوکیا WR20 می تواند از شبکه ۵G نیز بهره مند باشد. با توجه به مشخصات فاش شده هنوز مشخص نیست که این اسمارتفون چه تفاوتی با مدل نوکیا X20 خواهد داشت. به دلیل نبود پسوند R در دیگر گوشی های هشومند این کمپانی نمی توان حدس زد که این اسمارتفون در کدام نقاط ضعیف و در کدام نقاط قوی تر عمل خواهد کرد. اما، می توان انتظار داشت که نوکیا XR20 تا ۳ سال آپدیت‌های اصلی اندروید و وصله‌های امنیتی را دریافت کند.

گوشی نوکیا XR20

لازم به ذکر است که شرکت اچ‌ام‌دی گلوبال تا این لحظه از برگزاری هیچ مراسم و رویدادی خبر نداده است. در نتیجه، گمان می رود که این گوشی به همراه دیگر محصولات جدید نوکیا در کنگره جهانی موبایل ۲۰۲۱ که ۷ تا ۱۰ تیر برگزار می‌شود، دیده شود. البته که احتمال رونمایی بدون مراسم برای این مدل نیز وجود خواهد داشت.

در روزهای گذشته این شرکت از دو گوشی هوشمند خود به نام های نوکیا C01 و نوکیا C20 رونمایی کرده است که البته به دلیل نداشتن قابلیت های منحصر به فرد و قابل توجه اخبار جنجالی ای را به آن اختصاص نداده بود. این برند که مدت بسیاری است از پرچمداری رونمایی نکرده است موجب شده دوستاران نوکیا بی صبرانه منتظر یک خبر مهم و گام بلند در این زمینه از سوی این شرکت باشند.