دیجی دو
فهرست مطالب
blank
زمان مطالعه : ۱ دقیقه

کوالکام این ابر شرکت آمریکایی انتظارها را به پایان رساند و در کنگره جهانی موبایل   ۲۰۲۱ از نسخه ی آپدیت شده تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ رونمایی کرد. نامی که برای این چیپ اسنپدراگون انتخاب کرده اند اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس است که نسبت به مدل قبلی خود از فرکانس بالاتری برخوردار است .

کوالکام نیزقبل تر هم پس ازاینکه یک تراشه پرچمدار را روانه بازار کرد چند ماهی نگذشت که نسخه جدید آن را با آپدیتی متفاوت نیز رونمایی کرد. این کار در اسنپدراگون های ۸۵۵ پلاس و ۸۶۵ پلاس نیز دیده شده است که از نسخه ی قبلی خود عملکرد بهتر و پر قدرت تری نیز ارائه داده اند.در نسخه قبلی اسنپدراگون ۸۸۸ فرکانس هسته kryo 680 تا ۲.۸۴ گیگاهرتز نیز می رسید اما در این نسخه آپدیت شده با افزایش فرکانس روبرو هستیم؛ به طوری که فرکانس آن تا ۲.۹۹۵ گیگاهرتز افزایش یافته است این در حالی است که خود شرکت کوالکام برای بازاریابی بهتر فرکانس آن را ۳ گیگاهرتز اعلام کرده است.

این ارتقا ها تنها به فرکانس هسته ختم نمی شود بلکه در موتور هوش مصنوعی این تراشه جدید پیشرفت چشمگیری دیده می شود. در توضیح این مورد باید بگوییم که اسنپدراگون ۸۸۸ توان انجام ۲۶ ترلیون عملیات در هر ثانیه را دارد در حالی که نسخه ی جدید آن که اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس می باشد با افزایش ۲۰ درصدی توان؛ می تواند ۳۲ ترلیون عملیات را در ثانیه انجام دهد که این نیز عدد قابل توجهی است.در این تراشه از مودم  x65 خبری نیست بلکه از مودم x60  با سرعت ۳.۶ گیگاهرتز برخوردار است.این چیپ برای گوشی های گیمینگ و تمام محصولات پرطرفدار و پرچمدار آپدیت شده است زیرا از رزولوشن QHD+ و میزان رفرش ریت ۱۴۴ هرتز بهره مند است.

این طور که کوالکام بیان کرده است در اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی نخستین سری گوشی های هوشمند که دارای تراشه اسنپ دراگون ۸۸۸ پلاس می باشند راهی بازار خواهند شد. این خبر حاکی از این است که به زودی با گوشی هایی که از نسل جدید اسنپدراگون پشتیبانی می کنند روبرو خواهیم شد. شرکت هایی مثل ایسوس، شیائومی، موتورولا، ویوو خواهان این هستند که محصولات خود را به اسنپ دراگون ۸۸۸ پلاس مجهز و وارد بازار کنند. با توجه به خبر منتشر شده بسیاری از پرچمدارانی که از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می کنند من بعد از این چیپ آپدیت شده ی شرکت کوالکام بهره مند خواهند شد.