دیجی دو

فهرست مطالب

blank
زمان مطالعه : ۱ دقیقه

کمپانی لنوو از لپ تاپ ایر ۱۴ پلاس Core ادیشن که از سری Xiaoxin و مجهز به تراشه ی نسل یازدهم اینتل و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی است، رونمایی کرد.

نسل قبلی لپ تاپی که لنوو راهی بازار کرده بود با نام ایر ۴ پلاس Ryzen ادیشن دارای تراشه ای از شرکت AMD بود اما تراشه ی این محصول جدید i5-1155G7 اینتل است که از گرافیک MX450 نیز برخوردار است. لپ تاپ ایر ۱۴ پلاس Coreاز جهت حافظه ای دارای ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی و ۱۶ گیگابایت رم است.

گفتنی است که این لپ تاپ لنوو دارای یک صفحه نمایش  ۱۴ LCDاینچی  است که حداکثر روشنایی آن به ۳۰۰ نیت می رسد که البته برای محافظت از چشم مصرف کنندگان از ۱۰۰ درصد طیف رنگی SRGB، تنظیم نور به روش DC و گواهی آلمان نیز برخوردار است. طبق مشاهداتی که وجود داشته است لپ تاپ ایر ۱۴ پلاس Core ادیشن بر روی بدنه خود دو پورت USB Type-C دارد که قابلیت انتقال داده و پشتیبانی از سیستم شارژ ۱۰۰ وات را دارد. از دیگر پورت های موجود در این دستگاه یک پورت HDMI، و دو پورت دیگر آن برای USB-Type-A را می توان نام برد.

در اوایل سال ۲۰۲۱ گزارشی مبنی بر فروش کامپیوتر ها از شرکت IDC منتشر شد؛ طی این گزارش فروش کامپیوتر ها اعم از دسکتاپ، لپ تاپ، و ورک استیشن ها در اوایل سال جاری در قیاس با اوایل سال ۲۰۲۰ رشدی معادل ۵۵.۲ درصدی داشته است، قابل ذکر است که کمپانی لنوو ۲۴.۳ درصد از سهم فروش را به خود اختصاص داده بود و اینگونه توانسته بود صدر بازار فروش را از آن خود کند. گفتنی است که این شرکت چینی طبق گزارش یاد شده توانسته بود نسبت به اوایل سال گذشته ۵۹.۱ درصد افزایش فروش داشته باشد. با این حال این شرکت با اطمینان از اینکه محصول جدید خود را نیز همچون محصولات پیشین به فروش می رساند؛ قیمت ۸۴۵ دلار را برای آن تعیین کرده است. این در حالی است که قیمت تعیین شده فقط متعلق به کاربران چینی است و هنوز قیمتی برای بازار جهانی اعلام نشده است.

به نقل از IDC این رشدی که در فروش کامپیوتر ها دید ه می شود تا ۳ سال پیش رو با قدرت ادامه خواهد یافت و اینگونه شرکت ها با اطمینان بیشتری دست به تولید و عرضه ی انواع لپ تاپ ها، دسک تاپ ها و غیره خواهند زد.

منبع: gizmochina