هک اپلیکیشن پیام‌رسان فرانسوی‌ها تنها در ۹۰ دقیقه

0 30
زمان مطالعه : ۱ دقیقه

هک اپلیکیشن پیام‌رسان فرانسوی‌ها تنها در ۹۰ دقیقه

اگر بخاطر داشته باشید تنها یک سال قبل بود که اخبار ماجراهای جنجالی رسوایی فیسبوک به‌عنوان مالک پیام‌رسان واتس اپ همه جا را پر کرده بود. از این‌رو در همان لحظه بود که دولت فرانسه تصمیمی گرفت پیام‌رسان‌های خارجی به‌ویژه واتس اپ را کنار بگذارد و به طراحی و تولید پیام‌رسان‌های بومی روی آورد تا از این طریق، ارتباطات ایمنی بین دولت‌مردان و مردم شکل بگیرد و دیگر ترسی از سوء‌استفاده از اطلاعات شخصی و اسناد و مدارک در آن‌ها نباشد.

از این‌رو دولت فرانسه از همان موقع شروع به طراحی و ساخت یک پیام‌رسان بومی و به قول خودشان ایمن کرد و در همین چند روز اخیر از آن رونمایی کرد. اما خیلی طول نکشید که این پیام‌رسان به‌اصطلاح بومی و ایمن هک شد. خیلی جالب است که هکرها توانستند تنها در مدت زمان ۹۰ دقیقه این اپلیکیشن را هک کنند.

نام این پیام‌رسان بومی، Tchap بوده است که به‌عنوان جایگزینی برای واتس‌اپ و همچنین تلگرام توسط آژانس امور دیجیتالی دولت طراحی و تولید شده است. به گفته این آژانس اطلاعات و داده‌های پیام‌رسان مذکور تنها در سرورهای این کشور ذخیره می‌شده است و تنها خود مقامات دولتی درصورت نیاز به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کردند.

اما محقق امنیتی فرانسوی که رابرت باپتیست نام دارد با پیداکردن یک حفره امنیتی بزرگ در این پیام‌رسان به این آژانس امور دیجیتالی دولت فرانسه نشان داد که تمام حرف‌ها آن‌ها بلوف بوده است.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.